Przejdź do głównej zawartości

Moje drugie mydło - zdjęcia

Moje drugie mydło miało mniej składników niż pierwsze (pięć to mniej niż osiem). A jednak pięć to nadal sporo, zwłaszcza jak na początkującego mydlarza. Nie uważam, że to dobrze, że to mydło ma tak bogaty skład. Wręcz przeciwnie - drugie mydło (robione jeszcze wtedy, kiedy nie wiadomo było, czy to pierwsze supermydło się udało) - to raczej eksperyment. Na szczęście mój eksperyment się udał, mydło wykonałam pod koniec lutego. Jest na tyle bezpiecznie, że sama go stosuję na całe ciało, ale nie na tyle, żeby czuć się ekspertem (czy kiedykolwiek się będę nim czuła - nie wiem) i rozdawać na prawo i lewo, sprzedawać czy nawet testować na własnym mężu czy dziecku. Na razie nie. To przeświadczenie o bezpieczeństwie pewnie przyjdzie z czasem. A przynajmniej na to liczę.
Recepturę wymyśliłam sama - z czego się bardzo cieszę, zwłaszcza, że wyszło świetne mydło.
Wspaniała piątka to: oliwa z oliwekolej kokosowyolej z pestek winogronolej z pestek dyni i olej z nasion marchwi. Pewnie takiego mydła już nie zrobię po raz drugi.
Właściwości w kalkulatorze mydlanym również były obiecujące: twardość - 34, oczyszczanie - 20, pielęgnacja - 62, piana - 20, kremowość - 14. Ideał. Na szczęście wyszło całkiem dobre mydło, z którego jestem zadowolona.
Proces tworzenia drugiego mydła przebiegał równie przyjemnie i bezproblemowo jak w czasie produkcji mojej pierwszej partii domowego mydła. Nie miałam żadnych wątpliwości, jakie kroki należy po kolei poczynić. Pamiętam, że nawet zapomniałam o rozłożeniu stolnicy, ale - oczywiście - i tak umyłam blat po skończonej pracy, więc nikomu nic złego nie groziło. 
Druga mydło - w przeciwieństwie do pierwszego - ściemniało. Szczególnie to bardzo jasne, widoczne na powyższym zdjęciu.
Mydło z mojej autorskiej drugiej partii ma bowiem dwa warianty. Pierwszy wariant to mydło z tymiankiem - działa jak dobry pumeks.
A drugi wariant zawiera witaminy: C i E - łagodzi i pozostawia skórę gładką i delikatną.
Pierwszego mydła nie polecam do twarzy, bo zwyczajnie można się poranić, ale na uda czy łydki, a nawet na stopy - sprawdza się świetnie. Fakt, sprawia dyskomfort (a dla bardziej wrażliwych - nawet ból), ale poprawia krążenie i ściera naskórek. Do dłoni i twarzy polecam te z witaminami - pozostawiają skórę czystą i gładką.

Popularne posty z tego bloga

Turniej tenisa stołowego (2009)

Dziś odbyły się zawody w tenisa, a dokładniej mówiąc: Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Kolegium Nauczycielskiego . Zawodniczek było 18, a reprezentantów płci "niepięknej" zaledwie 3 ( każdy sobie zapewnił miejsce na podium ;) ). Rozgrywki metodą każdy z każdym w męskich szeregach ( szeregach, dobre! ) nikogo pewnie nie dziwią. Natomiast system rywalizacji dziewcząt wyglądał następująco: 3 drużyny po 6 osób ( każdy z każdym ), 2 najlepsze zawodniczki z każdej grupy przechodziły dalej, 6-osobowa grupa finalistek ( każdy z każdym ). Ponadto, mecz do dwóch wygranych ( do jedenastu punktów ) z serwami na przemian po dwa. Nagrodą za uczestnictwo ( prócz dobrej zabawy, przyjaznej atmosfery i poznania kilku nowych osób ) były dyplomy, a dla pierwszej trójki - dodatkowo statuetki. O zwycięzcach będzie wkrótce na głównej stronie KNBB . Ze swojej strony dodam, że był to już mój drugi udział w takich rozgrywkach i wraz z dzisiejszą datą wzbogaciłam swo

Dyplom ukończenia Uniwersytetu Śląskiego

Pierwszego lipca 2011 roku  uzyskałam tytuł licencjata  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studia pierwszego stopnia ukończyłam z oceną dobrą na dyplomie.

Awans zawodowy

Ten rok szkolny był dla mnie bardzo aktywny i bogaty w wyzwania i jestem z siebie zadowolona, że podołałam. Jestem szczerze zmęczona, ale i zadowolona, bo był to rok pełen wyzwań, które starałam się rozwiązywać. W tym roku otrzymałam wychowawstwo w klasie czwartej. Nie twierdzę, że w trudnej klasie, liczy bowiem tylko dziewięcioro uczniów, ale w klasie, w której można wskazać wiele różnorodnych charakterów i jeszcze nierozwiniętych osobowości. Uczniowie na początku roku byli jeszcze trochę nie do końca dojrzali do roli czwartoklasistów, a ich dziecinne, niczym niezrozumiałe, zachowania dziwiły mnie bardzo, a nieraz - irytowały. Uważam jednak, że przez ten rok moi uczniowie wiele się nauczyli i troszkę dojrzeli. Czy z moją pomocą, czy po prostu przy okazji - nie wiem; wiem, że przez te kilka miesięcy zmienili się, na lepsze. Jeszcze nie są idealni, nie są wymarzonymi uczniami, wzorami do naśladowania, wizytówkami szkoły, ale są nadal sobą, mimo pozytywnych zmian. Rozpoczęłam też aw