Przejdź do głównej zawartości

Twarz Mądrego Człowieka

Wiersz pierwotnie nie miał tytułu; zawsze miałam problem z wymyślaniem dobrych tytułów dla wierszy... Tytuł wymyśliła moja przyjaciółka, Agnieszka. I to na długo przed Szymonem Wydrą, który użył tej samej frazy w piosence "Całe życie grasz".

Twarz Mądrego Człowieka

Musisz długo biec, by zmęczyć się
Musisz mocno kochać, by kochanym być
Musisz nienawidzić, by zbuntować się
Musisz ciągle walczyć, by coś zdobyć...

Musisz czasem płakać, by uśmiechnąć się
Musisz dużo dać, by móc coś wziąć
Musisz mocno wierzyć, by popełnić grzech
Musisz wiele skleić, by móc wiele ciąć...

Musisz być bezbłędny, by popełnić błąd
Musisz mocno marzyć, by w realiach żyć
Musisz dużo stracić, by móc zyskać coś
Musisz biec pod prąd, by móc z nurtem iść...

Musisz słuchać serca, by słuchanym być
Musisz dużo wiedzieć, by nie wiedzieć nic
Musisz wierzyć w siebie, by uwierzył ktoś
Musisz patrzeć w gwiazdy, by zobaczyć noc...

Musisz bardzo kochać, by zazdrosnym być
Musisz trochę popsuć, by naprawić coś
Musisz być szlachetny, by bezkarnie żyć
Musisz wierzyć w magię, by otrzymać moc...

Musisz czasem płakać, by uśmiechnąć się
Musisz dużo dać, by móc coś wziąć
Musisz dużo stracić, by móc zyskać coś
Musisz biec pod prąd, by móc z nurtem iść...

Popularne posty z tego bloga

Dyplom ukończenia Uniwersytetu Śląskiego

Pierwszego lipca 2011 roku  uzyskałam tytuł licencjata  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studia pierwszego stopnia ukończyłam z oceną dobrą na dyplomie.

Awans zawodowy

Ten rok szkolny był dla mnie bardzo aktywny i bogaty w wyzwania i jestem z siebie zadowolona, że podołałam. Jestem szczerze zmęczona, ale i zadowolona, bo był to rok pełen wyzwań, które starałam się rozwiązywać. W tym roku otrzymałam wychowawstwo w klasie czwartej. Nie twierdzę, że w trudnej klasie, liczy bowiem tylko dziewięcioro uczniów, ale w klasie, w której można wskazać wiele różnorodnych charakterów i jeszcze nierozwiniętych osobowości. Uczniowie na początku roku byli jeszcze trochę nie do końca dojrzali do roli czwartoklasistów, a ich dziecinne, niczym niezrozumiałe, zachowania dziwiły mnie bardzo, a nieraz - irytowały. Uważam jednak, że przez ten rok moi uczniowie wiele się nauczyli i troszkę dojrzeli. Czy z moją pomocą, czy po prostu przy okazji - nie wiem; wiem, że przez te kilka miesięcy zmienili się, na lepsze. Jeszcze nie są idealni, nie są wymarzonymi uczniami, wzorami do naśladowania, wizytówkami szkoły, ale są nadal sobą, mimo pozytywnych zmian. Rozpoczęłam też aw

Marakasy domowej roboty

Znalazłam ostatnio sporo inspirujących aktywności, jakie mogłabym robić z moim Skarbem. Jedną z tych aktywności jest muzykowanie i do tego na własnoręcznie wykonanych instrumentach. Nie. Nie jestem ekspertem od muzyki, raczej będziemy pląsać, śpiewać, tańczyć i grać bardzo amatorsko. Nie jestem też specem od techniki, więc moje pierwsze instrumenty są równie amatorsko wykonane, ale i tak mi się podoba ich finalny wygląd. Gdybym miała więcej umiejętności, pewnie wyszłyby lepiej. A że nie mam, to wyszły, jak wyszły i też dobrze. :) Najłatwiej jest, moim zdaniem, wykonać grzechotki, ale to już mojemu dziecku jest znane i z wczesnego okresu niemowlęcego i z eksperymentowania, polegającego na wkładaniu różnych kuchennych produktów do jajek po Kinder Niespodziankach i innych pojemników. Dlatego, tym razem postawiłam na proste marakasy. Widziałam na PowerOfMelody oraz na Pinterest ładnie wykonane marakasy. Okazało się, że nie mam w domu jednorazowych łyżek, więc wykorzystałam widelce.