Przejdź do głównej zawartości

Certyfikat umiejętności dydaktycznych

Niedawno ukończyłam kurs e-learningowy o nazwie Akademia Umiejętności Dydaktycznych. Dzisiaj otrzymałam certyfikat, potwierdzający ukończenie tego kursu. Dokument został wystawiony przez NBPortal.pl, podlegający Narodowemu Bankowi Polskiemu.
Sam kurs składał się z dziewięciu tematów, które zaliczyłam (łącznie) na 94%. Wynik jest zadowalający, a elastyczna forma realizacji - wygodna i ogólnodostępna. Taki certyfikat (potwierdzający wiedzę dydaktyczną) z pewnością okaże się mile widziany w zawodzie nauczyciela.

O zdobycie certyfikatu może pokusić się niemal każdy - wiek nie ma znaczenia. Wystarczy zarejestrować się w portalu (link powyżej), wybrać temat kursu, który nas interesuje i realizować lekcje w formie nauczania zdalnego. Serdecznie polecam rozważyć zdobywanie (i/lub poszerzanie) swojej wiedzy (nie tylko dydaktycznej, ale również ekonomicznej, bankowej, politycznej, przedsiębiorczej). Zarówno rejestracja, jak i otrzymanie certyfikatu są zupełnie darmowe (kosztują jedynie prąd, czas, ilość wypitej kawy?;)).
Papierowy dokument potwierdzający ukończenie kursu (łącznie z wynikiem procentowym) zostaje wysłany listem poleconym w ciągu 30 dni. Przykład prezentuję poniżej.

Popularne posty z tego bloga

Dyplom ukończenia Uniwersytetu Śląskiego

Pierwszego lipca 2011 roku  uzyskałam tytuł licencjata  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studia pierwszego stopnia ukończyłam z oceną dobrą na dyplomie.

Awans zawodowy

Ten rok szkolny był dla mnie bardzo aktywny i bogaty w wyzwania i jestem z siebie zadowolona, że podołałam. Jestem szczerze zmęczona, ale i zadowolona, bo był to rok pełen wyzwań, które starałam się rozwiązywać. W tym roku otrzymałam wychowawstwo w klasie czwartej. Nie twierdzę, że w trudnej klasie, liczy bowiem tylko dziewięcioro uczniów, ale w klasie, w której można wskazać wiele różnorodnych charakterów i jeszcze nierozwiniętych osobowości. Uczniowie na początku roku byli jeszcze trochę nie do końca dojrzali do roli czwartoklasistów, a ich dziecinne, niczym niezrozumiałe, zachowania dziwiły mnie bardzo, a nieraz - irytowały. Uważam jednak, że przez ten rok moi uczniowie wiele się nauczyli i troszkę dojrzeli. Czy z moją pomocą, czy po prostu przy okazji - nie wiem; wiem, że przez te kilka miesięcy zmienili się, na lepsze. Jeszcze nie są idealni, nie są wymarzonymi uczniami, wzorami do naśladowania, wizytówkami szkoły, ale są nadal sobą, mimo pozytywnych zmian. Rozpoczęłam też aw

Kontrakt klasowy

Podobno, im kontrakt jest krótszy, tym lepiej uczniowie zapamiętują, co się w nim znajduje. W kontrakcie powinny się też znajdować raczej nakazy, a nie zakazy. I o ile brak zakazów jest dydaktycznie poprawny, o tyle nie jest on, w moim odczuciu, stuprocentowo wychowawczy. Brak świadomości zakazów może doprowadzić do tego, że dzieci mogą mieć zatarte granice między dobrym a złym postępowaniem. Moim zdaniem należy mówić również głośno o tym, czego robić nie wolno. A w szczególności tym najmłodszym uczniom należy uświadamiać, zarówno poprzez nakazy, jak i zakazy, normy społeczne, odpowiednie zachowanie czy wartości i sposoby postępowania w sytuacjach trudnych, nowych. Kontrakt uczniów klasy czwartej i nauczycieli ich uczących został sformułowany dydaktycznie poprawnie oraz zaakceptowany własnoręcznymi podpisami.