Przejdź do głównej zawartości

Kreator dyktand

Na piątym semestrze studiów realizowaliśmy projekty grupowe w ramach przedmiotu Programowanie. Razem z Piotrem Szlagorem tworzyłam jedną z pięciu grup projektowych. 29 stycznia 2011 (tj. piątek) prezentowaliśmy produkty pracy semestralnej. Wymyśliliśmy Kreator dyktand. Sam pomysł wydawał nam się o tyle ciekawy, o ile mało powszechny. Nie znaleźliśmy podobnej aplikacji, co zwiększyło tylko naszą motywację. Aplikacja jest ogólnodostępna i całkowicie darmowa.

Kreator został umieszczony na prywatnym serwerze, dzięki czemu użytkowanie go pozbawione jest wszelkich ozdobników (=bez reklam). Z aplikacji mogą korzystać zarówno nauczyciele języka polskiego, jak i sami uczniowie w ramach ćwiczeń z ortografii. Serdecznie polecam i zapraszam do korzystania z Kreatora dyktand.
Poniżej przedstawiam prezentację podsumowującą projekt. Życzę miłego oglądania.


Zostaliśmy nagrodzeni najwyższą możliwą notą, oceną celującą.

Popularne posty z tego bloga

Awans zawodowy

Ten rok szkolny był dla mnie bardzo aktywny i bogaty w wyzwania i jestem z siebie zadowolona, że podołałam. Jestem szczerze zmęczona, ale i zadowolona, bo był to rok pełen wyzwań, które starałam się rozwiązywać. W tym roku otrzymałam wychowawstwo w klasie czwartej. Nie twierdzę, że w trudnej klasie, liczy bowiem tylko dziewięcioro uczniów, ale w klasie, w której można wskazać wiele różnorodnych charakterów i jeszcze nierozwiniętych osobowości. Uczniowie na początku roku byli jeszcze trochę nie do końca dojrzali do roli czwartoklasistów, a ich dziecinne, niczym niezrozumiałe, zachowania dziwiły mnie bardzo, a nieraz - irytowały. Uważam jednak, że przez ten rok moi uczniowie wiele się nauczyli i troszkę dojrzeli. Czy z moją pomocą, czy po prostu przy okazji - nie wiem; wiem, że przez te kilka miesięcy zmienili się, na lepsze. Jeszcze nie są idealni, nie są wymarzonymi uczniami, wzorami do naśladowania, wizytówkami szkoły, ale są nadal sobą, mimo pozytywnych zmian. Rozpoczęłam też aw

Dyplom ukończenia Uniwersytetu Śląskiego

Pierwszego lipca 2011 roku  uzyskałam tytuł licencjata  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studia pierwszego stopnia ukończyłam z oceną dobrą na dyplomie.

Kontrakt klasowy

Podobno, im kontrakt jest krótszy, tym lepiej uczniowie zapamiętują, co się w nim znajduje. W kontrakcie powinny się też znajdować raczej nakazy, a nie zakazy. I o ile brak zakazów jest dydaktycznie poprawny, o tyle nie jest on, w moim odczuciu, stuprocentowo wychowawczy. Brak świadomości zakazów może doprowadzić do tego, że dzieci mogą mieć zatarte granice między dobrym a złym postępowaniem. Moim zdaniem należy mówić również głośno o tym, czego robić nie wolno. A w szczególności tym najmłodszym uczniom należy uświadamiać, zarówno poprzez nakazy, jak i zakazy, normy społeczne, odpowiednie zachowanie czy wartości i sposoby postępowania w sytuacjach trudnych, nowych. Kontrakt uczniów klasy czwartej i nauczycieli ich uczących został sformułowany dydaktycznie poprawnie oraz zaakceptowany własnoręcznymi podpisami.