Internet bez chamstwa

Nie traktuj Internetu jak narzędzia do odwetu.
Zwłaszcza, że w Sieci nic nie zostanie zapomniane. Wszak internetowa anonimowość jest złudna...

Popieram Internet Bez Chamstwa


Hasła pochodzą ze strony internetbezchamstwa.pl *


Aktualizacja 2012.08.17

Z pewnych przyczyn ww. strona przestała działać. Nie chcąc bawić się we wróżbitę, przytoczę wszystkie pięć zasad, jakie strona InternetBezChamstwa.pl propagowała, gdy jeszcze działała.
  1. Myślę, CO piszę - wypowiadam się tylko wtedy, gdy mam coś do powiedzenia. 
  2. Myślę, DO KOGO piszę - traktuję innych jak ludzi, bo są ludźmi - nie obrażam, nie wyśmiewam i nie zdradzam ich tajemnic. Osoby publiczne są także ludźmi i zasługują na szacunek. Nie traktuję Internetu jako narzędzia do odwetu i załatwiania prywatnych porachunków.
  3. Myślę, Z KIM rozmawiam - nie wdaję się w pyskówki, z tymi, którzy za pomocą chamstwa i wulgaryzmów próbują zamienić dyskusję w awanturę. Zgłaszam naruszenia zasad wypowiedzi, gdy się z nimi spotykam.
  4. Myślę, JAK pisać - dbam o polski język i poziom dyskusji. Staram się przestrzegać zasad ortografii i poprawności gramatycznej.
  5. Myślę DWA razy - bo nic nie zostanie zapomniane. Bezkarność i anonimowość w Internecie jest złudna. Pamiętam, że współtworzę świat, w którym żyję.

Mimo iż strona fizycznie nie istnieje (być może wkrótce zmieni właściciela), mam nadzieję, że pozostawiła ona trwały ślad w umysłach (nie tylko młodych) internautów oraz, że hasła jakie propagowała długo pozostaną w ich pamięci i będą przestrzegane.